İstanbul’da 4 çocuğa cinsel istismarda bulunan sanığa 293 yıl ceza

İstanbul Bağcılar’da 2019 ve 2023 yılları arasında 4 çocuğa cinsel istismarda bulunan ve hakkında 331 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen Metin Şenay hakkında karar açıklandı. Mahkeme sanık Metin Şenay’ı 293 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık ayrıca 1 milyon 687 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Halk Tv’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, bugün görülen davanın karar duruşmasında 4 çocuğa istismarla yargılanan Metin Şenay hakkında 331 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Metin Şenay 293 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ne olmuştu?

Bağcılar’da 24 Mayıs 2023 tarihinde 11 yaşındaki M.Y okuldan eve dönmeyince ailesi durumu polise bildirdi. Polis yaptığı incelemeler sonucunda M.Y’nin okul çıkışında beyaz bir minibüse bindiğini tespit etti. Araştırmalar sonucu beyaz minibüsün M.Y’nin evine su getiren sucu Metin Şenay’a ait olduğu belirlendi. Evine ve iş yerine eş zamanlı baskın yapılan Şenay kaçmaya çalışırken yakalandı. Metin Şenay’ın iş yerinde yapılan aramalarda ses yalıtımı olan bir oda tespit edildi.

Yürütülen soruşturma sonucunda Şenay’ın ses yalıtımlı odada 4 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. Tutuklanan Metin Şenay hakkında, 4 çocuğa karşı “cebir tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma”, “12 yaşını tamamlamamış çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından toplamda 128 yıl 9 aydan 331 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir